تودیع و معارفه مدیر استان اردبیل

تودیع و معارفه مدیر استان اردبیل برگزار گردید

شناسه خبر : 87794

1398/10/28

تعداد بازدید : 410

تودیع و معارفه مدیر استان اردبیل برگزار گردید
تودیع و معارفه مدیر استان اردبیل برگزار گردید

ظهر روز پنجشنبه مورخه 98/10/26  مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و رؤسای سازمانها و نهادهای فرهنگی در محل سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا(س) اردبیل برگزار گردید و حجت الاسلام و المسلمین قربانی به‌عنوان مدیر جدید این مرکز معارفه شد.

دراین مراسم آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل با اشاره به اولویت مباحث فرهنگی در کشور بیان کرد: همه مشکلات جامعه به خاطر فقر فرهنگی است و باید یک انقلاب فرهنگی در کشور صورت بگیرد و اولین طرق برای انقلاب فرهنگی ورود حوزه های علمیه به آموزش و پرورش است.

در ادامه وی از خدمات و تلاشهای بی وقفه حجت الاسلام و المسلمین لطفی تقدیر و تشکر نمود و برای حجت الاسلام و المسلمین قربانی آرزوی توفیق کرد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین واحدی، معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه و پاسخگویی به دو اصل پوچی و زندگی براساس لغویت و تن انگاری زنان اظهار کرد: حوزه های علمیه باید با استفاده از تمدن نوین اسلامی به این تقاضا پاسخ بدهند.

وی گفت: حوزه های علمیه باید از سطح عمومی به سطح تخصصی هم در دانش و هم مهارت و کاربردی سازی دانش ارتقاء پیدا کنند و بسترهای مناسبی برای تخصصی کردن حوزه علمیه استان اردبیل وجود دارد.

وی از خدمات حجت الاسلام و المسلمین لطفی تقدیر و تشکر کرد و افزود: ایشان در طی این سالها تلاشهای خوبی برای ایجاد زیرساختها و ایجاد نظم داشته اند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین لطفی گزارشی از فعالیتهای خود در طی دوران مسئولیت خود در مدیریت استان ارائه نمود.