نشست مدیران مدارس استان همدان با معاون امور حوزه ها

نشست مدیران مدارس استان همدان با معاون امور حوزه ها

شناسه خبر : 76613

1398/02/17

تعداد بازدید : 53

نشست مدیران مدارس استان همدان با معاون امور حوزه ها
نشست مدیران مدارس استان همدان با معاون امور حوزه ها

این مراسم روز شنبه  14/2/97 با حضور معاون امور حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین واحدی و حجت‌الاسلام دکتر دفتری و جمعی از همکاران مرکز مدیریت و حجت الاسلام والمسلمین فاضلیان مدیر حوزه‌ علمیه استان همدان و معاونین مدیریت استان و مدیران مدارس برگزار گردید. در این نشست مسائل کلان استانی و مدارس مورد هم‌اندیشی قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین آقای واحدی، پس از ارائه مباحث اخلاقی پیرامون حلول ماه مبارک رمضان با گرامی‌داشت یاد و خاطره طلبه شهید همدانی توصیه هایی پیرامون وظیفه مدیران در جهت تعالی اخلاق و تهذیب  طلاب و کادر بیان نمودند.

ایشان ضمن تشریح جایگاه مدیریت مدارس، خطاب به مدیران فرمودند: مدیریت شما صرف مدیریت اجرایی، آموزشی و حتی تربیتی نیست، بلکه مدیریت قلوب، عواطف، احساس، دانش و جوانب مختلف انسان‌هاست، شما با رهبری خود علاوه بر قلوب طلبه‌ها، می‌توانید قلوب همه کسانی‌که با این طلبه ها در ارتباط هستند را به دست ‌آورید و این بسیار جایگاه ویژه‌ای است.

معاون محترم امور حوزه ها پس از تبیین روایتی از امام هادی (ع) به تبیین جایگاه مدیران دوران غیبت و راهبردهای پیرامون آن اشاره نموده و جایگاه مدیران را جایگاه سرداران و فرماندهان جنگ فرهنگی و جهاد فرهنگی دانستند و از مدیران خواستند پیرامون این روایت تدبر و تفکر و مباحثه نمایند.

ایشان با اشاره به شعار مدرسه محوری اظهار داشتند، مدرسه محوری در مرحله فرهنگ سازی است و این مرحله گامی در جهت رشد و تحول کیفی حوزه های علمیه خواهران است.

معاون امور حوزه ها در ادامه فرمودند: فعالیت های پژوهشی در کل کشور اثرگذاراست و از دغدغه های اصلی حوزه‌ها باید تقویت و ارتقای پژوهشی طلاب باشد.

ایشان همچنین در بخشی از سخنان خود اشاره داشتند، تلاش حوزه ها برای ارتقای تحصیلات تکمیلی است، وگام بعدی برنامه ها تلاش در جهت توسعه سطوح عالی حوزه های علمیه خواهد بود.

در ادامه این نشست، کارگاهی با موضوع بررسی و تبیین وظایف مدیران و کارکنان در ارتقای حوزه‌ها و تربیت طلاب برگزارگردید.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی و گروه همراه در روز دوم این سفر دیداری با نماینده محترم ولی فقیه در استان همدان (حجت الاسلام و المسلمین شعبانی) و همچنین دیداری با آیت الله فاضلیان داشتند و در ادامه ایشان از چند مدرسه علمیه نیز بازدید نمودند.

نمايش اعلانات

نمایش آلبوم

آیین افتتاح ومراسم بهره برداری موسسه آموزش عالی حوزوی فدک شهرستان همدان
سومین نشست مدیران استانی - آبان 98
بازدید حجت الاسلام و المسلمین آقای واحدی از استان گلستان
دومین نشست مدیران استانی - شهریور 98
بازدید حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نیا از استان گلستان
نشست هم اندیشی مدیران حوزه های علمیه خواهران استان تهران
نشست هم اندیشی مدیران و هیات امناهای مدارس علمیه خواهران استان مرکزی و مدیران اوقاف و امور خیریه
تودیع و معارفه مدیریت استان زنجان
بازدید جامع معاونت امور حوزه ها از مدیریت استان لرستان و مدارس تابعه
نشست مدیران استانی حوزه های علمیه خواهرا ن با شعار محوری «حوزه بالنده» - تیر 98